23 Tsviya Lubetkin St. Tel-Aviv
+972 3-730-5756
+972 153-373-05756


נפש בריאה בגוף בריא

ר
רפואה משלימה הינה – רפואה אלטרנטיבית שכוללת מגוון רחב של שיטות טיפול ייחודיות: כירופרקטיקה, אוסטאופתיה, הומאופתיה, דיקור סיני, טיפול בעיסוי, רפלקסולוגיה וכו'. הטיפולים המשלימים מאפשרים שילוב ייחודי של החלמה נפשית לצד החלמה פיזית. בשנים האחרונות המודעות והצורך ברפואה משלימה נמצאים במגמת עלייה, ולמעשה אנשי מקצוע רבים רואים בה כחלק בלתי נפרד מהרפואה הקונבנציונלית. רפואה משלימה יכולה להתאים לכל אחד ואחד על פי צרכיו האישיים.
myata_2

הרפואה המשלימה מיושמת כיום במקרים רבים, כגון:

 • מערכת הנשימה
 • קשים בתפקוד המיני
 • הפרעות ראיה
 • אלרגיה
 • השמנה
 • גמילה וטיפול בהתמכרויות: מעישון, אלכוהול, סמים, הפרעות אכילה

 • כאב גב ושרירים
 • כאבי ראש, מיגרנות
 • מצבי דיכאון וחרדות
 • פיברומיאלגיה
 • מחלות עור, הרפס
 • מחלות מערכת העיכול (כאבי בטן כרוניים, חוסר נוחות ותחושת מלאות ושינויים בהרגלי היציאה, תיסמונת המעי הרגיז)

הדעה הרווחת הינו כי רפואה משלימה מומלצת לשיפור איכות החיים.
הרפואה המשלימה מתאימה לכלל האוכלוסיה: ילדים, נשים בהריון, לגיל הזהב, וחולי סרטן.

Acupuncture

אקופונקטורה - (דיקור סיני)

דיקור סיני – רכיב של רפואה סינית מסורתית. שיטת טיפול על ידי חשיפה למחטי מתכת או צריבה על נקודות הלחיצה של הגוף. מוכרת בכל רחבי העולם ביעילותו בטיפול במספר רב של מחלות. העוסקים בדיקור סיני טוענים כי הדיקור מסייע בהקלת כאבים, מונע ומסייע בטיפול ממחלות, משפר את המערכת החיסונית ועוד. זוהי גישה טבעית לטיפול בהפרעות ומחלות : פיזיות, נפשיות ורגשיות. הרעיון הבסיסי הוא דיקור פשוט בנקודות שונות בגוף בהתאמה אישית על סמך המאפיינים הקליניים. מטרת הדיקור הסיני היא להביא לאיזון את מערכות הגוף השונות ובכך לגרום לריפוי.

כירופרקטיקה

הכירופרקטיקה נוגע לאבחון' טיפול, ומניעה של הפרעות במערכת השריר שלד, מטפלת במגוון רחב של כאבים שמקורם בעמוד השדרה שמקרין לאזורים אחרים: לסת, רגל, צוואר, כתף וכו'. הטיפול בבסיסו הוא הפעלת לחץ על עמוד השדרה ועל החוליות הבעייתיות. הפעלת הלחץ על נעשה בידיים ו/או בנוסף הפעלת לחץ באמצעות מכשירים. הטיפול ידוע כיעיל מאד ותוך מספר טיפולים ניתן לחוש שיפור.
 • אינו מתאים לחולים אונקולוגים וכמו כן לחולי אוסטאופורוזיס.
Chiropractic
Osteopathy

אוסטאופתיה

שיטת טיפול זו מבוססת על ההנחה שמקורה של כל מחלה היא במיקום ויחס לא נכון של חלקי ואיברי הגוף השונים. באמצעות טיפול ידני רך משקם את זרימת הדם והלימפה, כמו כן הוא מיישר את מבנה מערכת השרירים ועצמות. כתוצאה מכך הוויסות הנוירו אנדוקריני של הגוף משתפר, עמוד השדרה, העצמות והאיברים הפנימיים – כולם עובדים יותר טוב. בניגוד לשיטות הטיפול הידני הישנות, אוסטאופתים לא משתמשים במגע גס שיכול לגרום לחבלה. אוסטאופתיה נוקטת בגישה רכה, המשרה הורמוניה, מעלה רמות אנרגיה כלליות בגוף ובעלת אפקט חיובי על המוח וחוט השדרה אוסטאופתיה קרניו-סקרלית – שימוש באוסטאופתיה על עצמות הגולגולת, עמוד שדרה וסקרום.

הומאופתיה

הומאופתיה היא גישה ברפואה אלטרנטיבית, גישת טיפול זו מבוססת על אבחון הבעיה מתוך מבט כולל, תוך התחשבות הן בסימפטומים הגופניים והן הנפשיים. מבוססת על ההנחה שלכל מטופל ניתן להתאים תרופה ייעודית על סמך מצבו הרפואי והנתונים האישיים שלו. בתהליך התאמת תרופה נלקחים בחשבון האבחנה וסיפור המחלה של המטופל, כמו כן אופיו, מבנה גופו ועוד. התרופות ההומאופתיות לקוחים מעולם הצומח, והחי. הומאופתיה היא שיטת טיפול יעילה וטבעית המתאימה לכל אחד ולכל שלבי החיים. ללא הישנות, כמו כן מתאימה לשיפור בהרגשה הכללית וחיזוק של מערכת החיסון.
Homeopathy
Massages

עיסויים

ניתן לקבל מגוון עיסויים מפנקים וטיפוליים אינדיבידואלים. השיפורים באים לידי ביטוי בחימום הגוף, שיפור הביטחון העצמי, תחושת רעננות והתחדשות, טיפול בגוף ובנפש ואף יש הטוענים, שיש ביכולתה לרפא או למנוע מחלות.
העיסויים הניתנים:
רפלקסולוגיה – שיטת אבחון לבעיות גופניות ורפואיות וטיפול בהן, במגע או בהפעלת לחץ באזורים מסוימים בכפות הרגליים המייצגים את האיברים והאזורים המסוימים בגוף. הרפלקסולוגיה מעודדת תהליכי ריפוי והחלמה, תהליכי ניקוי ואיזון. יכולה להתאים לכל תווך הגילאים.
עיסוי שבדי – שיטת עיסוי המשתמשת בשמנים (לרוב ריחניים) להרגעה ולהנאה. העוסקים בעיסוי השבדי שמים דגש על האווירה, שבה נעשה העיסוי לצורך כך. לעיסוי השפעות חיובית גם על כל מערכות הגוף, רפיון ושחרור שרירים, שיפור מחזור הדם, שחרור כאבי ראש, זירוז חילופי החומרים בגוף ועוד.